Zabytki i atrakcje Perły Ziemi Lubuskiej

Perła ziemi lubuskiej – tak nazywają mieszkańcy i turyści miasto Łagów. To przepięknie ulokowane miasteczko, bogate w zabytki i atrakcje oraz wydarzenia kulturalne w sezonie letnim. Znajduje się pomiędzy dwoma jeziorami – jeziorem Ciecz i Łagowskim.

Ciecz jest jeziorem bardzo głębokim i w maksymalnym miejscu sięga aż 60 metrów. Linia brzegowa to ponad 12 kilometrów. Są tam plaże, lecz należy bardzo uważać, bo jezioro nie należy do bezpiecznych. Już kilka metrów od brzegu głębokość jeziora wynosi nawet kilkanaście metrów, dlatego należy korzystać tylko z kąpielisk strzeżonych i nie wolno wychodzić poza wyznaczony teren dla własnego bezpieczeństwa. Jest to jezioro bardzo czyste, woda jest przejrzysta, jedna z najpiękniejszych w kraju, przyciąga ona przede wszystkim fanów nurkowania i wędkarzy.

Łagów to jednak nie tylko jeziora, ale również przepiękne, wspaniałe leśne tereny, które stanowią rezerwat "Buczyna Łagowska". Są to lasy bukowe jak podpowiada nam nazwa rezerwatu, który został utworzony w 1968 roku.

Ciekawym obiektem architektonicznym Łagowa jest również wiadukt kolejowy nad ulicą Mostową. Ma on długość około 40 metrów i liczy sobie ponad 100 lat. Już od początku swojego istnienia idealnie wpasował się w okoliczny krajobraz miasta. Pod mostem, który tworzy trzy piękne łuki przebiega ulica. Most jest wykonany z cegły.

W Łagowie, w sezonie letnim przebiega wiele imprez kulturalnych. Każdy znajdzie coś dla siebie, od miłośników myślistwa, broni, muzyki aż po malarstwo i wiele innych dziedzin. Przez całe lato odbywa się tutaj kilkadziesiąt imprez, na które zjeżdżają turyści z całej Polski. Dzięki temu baza noclegowa w Łagowie jest znakomicie rozwinięta i gotowa do przyjęcia wielu gości. 

Ponadto charakterystycznym punktem tego miasta jest pochodzący z XIV wieku Zamek Joannitów. Można go zwiedzić łącznie z gotyckimi piwnicami. Znajduje się tam również bardzo popularna wśród turystów wieża widokowa z której rozpościera się piękny krajobraz okolicy, ale także restauracje, tak więc w zamku można spędzić praktycznie cały dzień, łącznie ze zjedzeniem obiadu. Łagów to miejsce dobre na wakacje, godne polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *