Wybrane atrakcje Ustronia Morskiego

Ustronie Morskie bez wątpienia to jedna z najciekawszych  miejscowości nadmorskich na całym bałtyckim wybrzeżu. Urocze miejsce, w którym czeka na każdego turystę moc atrakcji, świetne miejsce na urlop dla singli, par, a nawet rodzin z dziećmi. Możemy tu uprawiać wiele różnych sportów, w tym między innymi spadochroniarstwo, które dostarczy nam takiej adrenaliny, jak nic innego. Poza tym, z wysokości przekonamy się, jak uroczym zakątkiem jest ta miejscowość, położona na Wybrzeżu Słowińskim, między Kołobrzegiem, a Koszalinem. To coś, na co odważą się na pewno tylko najbardziej odważni.

Baza noclegowa jest tu tak rozbudowana, że latem potrafi pomieścić kilkanaście razy więcej turystów, niż poza sezonem mieszkańców liczy ta miejscowość. Wakacyjny pobyt w Ustroniu Morskim jest wspominany długo przez osoby, które skorzystały z tej turystycznej noclegowej bazy. Niezwykła gościnność, przystępne ceny i szereg możliwości spędzenia nocy nad morzem to coś, na co zasługuje każdy turysta. Co jeszcze czeka na nas w tej miejscowości, co sprawia, że miejsce to jest dobre dla absolutnie każdego zwolennika wypoczynku w nadmorskich okolicznościach?

Przede wszystkim jest tu najpiękniejsze i najlepsze kąpielisko.  Plaża jest zadbana i czysta, a woda spełnia wszelkie wymogi unijne i nie tylko. Cóż więcej potrzeba nam do szczęścia w upalne dni jak nie piasku, chłodnego Bałtyku oraz kochanych osób u naszego boku? Warto także wybrać się na przystań morską, która również prezentuje się znakomicie i na swój sposób opowiada nam historię tej miejscowości.

W Ustroniu założony też został Western Park, który dostarcza rozrywki nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Świetna atmosfera sprawia, że czas w nim spędzony będzie wspominany długo po powrocie. Dowiemy się tutaj niemal wszystkiego o Indianach, o początkach cywilizowania Dzikiego Zachodu, będziemy mogli też posłuchać prawdziwych indiańskich opowieści i zobaczyć, jak wyglądało tradycyjne tipi.

Dla powszedniego zjadacza chleba nie lada atrakcją może być również Skansen Chleba. To nic innego jak budynek stylizowany na XIX wiek. W środku będziemy mieli okazję przekonać się, jak niegdyś wyglądały popularne maszyny używane w działalności rolniczej tutejszych mieszkańców. To tylko wybrane atrakcje, jest ich w Ustroniu dużo więcej. Na przykład najstarszy w Polsce dąb Bolesław. Są też poukrywane schrony w nadmorskich lasach. Każdy powinien choć raz udać się na wypoczynek właśnie do Ustronia. Możliwe, że jedna wizyta w tym miasteczku może nie wystarczyć i Ustronie Morskie na stałe wpiszemy w wakacyjny kalendarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *