Wrocław – miasto cudów

Wrocław jest miastem, w którym pobyt na długo pozostanie w naszej pamięci. Jest tutaj tak ogromna różnorodność miejsc do odwiedzenia, że z dużym prawdopodobieństwem zabraknie nam czasu na zwiedzenie wszystkiego. Dlatego też pierwszą kwestią, o jakiej powinniśmy pomyśleć przed przyjazdem są noclegi [kliknij -> Meteor]. Wrocław ma niezwykle szeroko rozwiniętą bazę noclegową, toteż znalezienie miejsca dla siebie nie będzie stanowiło żadnego, najmniejszego nawet problemu.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Na pewno pochodzący z XVIII wieku Pałac Królewski, przez lata pełniący funkcję rezydencji pruskiej. Kolejnym miejscem na liście naszych punktów do zobaczenia jest Panorama Racławicka. Jest to znane wszystkim muzeum sztuki, w którym podziwiać możemy zapierającą w piersiach „Bitwę pod Racławicami”. Obraz jest ogromny, a jego imponujące rozmiary przyciągają tutaj nie tylko melomanów sztuki. Miejscem pełnym kulturalnych uniesień jest tez Opera Wrocławska, w której możemy wziąć udział w niesamowitych koncertach, przedstawieniach i spektaklach.

Jeśli natomiast nie jesteśmy miłośnikami wyższej sztuki, miejscem, które może nas zainteresować jest ogród zoologiczny i botaniczny. Tutaj możemy podziwiać rzadkie gatunki roślin i zwierząt, odpocząć na łonie natury wśród zieleni. Wrocław jest miastem ogromnym, piątym pod względem powierzchni spośród wszystkich miast w Polsce, a co za tym idzie jest świetnie rozwinięty i nowoczesny. Nie brakuje tutaj jednak miejsc zielonych, gdzie można zapomnieć o wielkomiejskim huku i odpocząć po całym dniu pracy. Miłośnicy sportu na pewno nie pominą Stadionu Miejskiego, będącego jedną z aren EURO 2012.

Każdy turysta powinien udać się również na spacer po mieście. Rzędy starych kamienic, brukowane uliczki tworzą niesamowity klimat Starego Miasta. Dodatkowo już o zmierzchu czeka na nas spektakularne widowisko, zapewnione przez Wrocławską Multimedialną Fontannę, która bogactwem kolorów odbitych w wodzie, pozostawia w naszej głowie niesamowite wrażenia i wspomnienia. Warto zobaczyć ją na własne oczy. Wrocław jest miastem wyjątkowym. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich jego atrakcji, które sprawiają, że każdy turysta czuje się tu jak w swoim żywiole. Nikt nie będzie się tutaj nudził, bez względu na wiek, preferencje i zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *