Windsurfingowa alternatywa w Nowęcinie

Nowęcin to nieduża miejscowość położona w województwie pomorskim. Sama osada nie jest usytuowana bezpośrednio nad Bałtykiem, jednakże leży nad jeziorem Sarbsko, które amatorom wodnych sportów daje spore możliwości. Swoją lokalizację ma też nieopodal Łeby, zatem osoby, które chcą spędzić trochę czasu nad morzem, jednak wieczorami od klimatu znanego kurortu wolą uciec w nieco bardziej spokojne miejscowości powinny wybrać się właśnie tutaj.

Wspomniane już jezioro Sarbsko jest zbiornikiem wodnym idealnie nadającym się do uprawiania windsurfingu. W Nowęcinie działa szkoła windsurfingowa, w której wczasowicze mogą dopiero zacząć swoją przygodę z tym sportem lub poszerzać posiadaną wiedzę. Na tafli panują warunki bardziej sprzyjające uprawianiu tej dziedziny sportu niż na morzu, ponieważ woda jest mniej zmącona i zdecydowanie lepiej sprzyja stawianiu pierwszych kroków w tym zyskującym coraz większą popularność wysiłkowi.

Kolejną rozrywką Nowęcina, która z pewnością przypadnie do gustu wielu turystom jest znajdująca się tam stadnina koni. To miejsce, które ma w swojej ofercie naukę jazdy dla osób nie mających dotychczas styczności z końmi, rajdy konne, a także przejażdżki nad morze, które dla sporej rzeszy uczniów są nie lada wyzwaniem. Co prawda w samym mieście nie sposób się nudzić, jednakże warto skorzystać także z licznych przygód, które ma do zaoferowania leżąca tuż obok Łeba. To miejsce, w którym największą zaletą są wyjątkowo szerokie plaże, które są licznie odwiedzane przez turystów chcących wypocząć nad morzem. Dwie spośród plaż są strzeżone, jedna z nich jest niestrzeżona – to właśnie na nią powinny wybrać się osoby pragnące uniknąć sporej rzeszy turystów wypoczywających na złocistym piasku. Rzecz jasna Łeba, jako jeden z najpopularniejszych kurortów, ma do zaoferowania także inne atrakcje – na terenie miasta znajduje się między innymi Park Dinozaurów, Labirynt oraz Muzeum Motyli – warto odwiedzić te interesujące miejsca.

Nowęcin jest miejscowością niedużą, jednakże jego baza noclegowa jest imponująca. Podczas wyszukiwania noclegu warto posłużyć się hasłem "noclegi Nowęcin" lub "noclegi w Nowęcinie". Na terenie miejscowości działają obiekty o różnym standardzie – znajduje się tam między innymi hotel, pensjonaty, wille, nie brakuje także prywatnych kwater.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *