Rzeszów dla aktywnych

Rzeszów to miasto o długiej historii i bogatej tradycji, którego początki sięgają 1354 roku. Dla wszystkich tych, którzy od zwiedzania wolą aktywny wypoczynek, miasto oferuje wiele atrakcji. Stolica Podkarpacia posiada jedną z największych i najnowocześniejszych hal sportowo-widowiskowych w Polsce. Hala Podpromie to miejsce, którego nie może ominąć żaden kibic. Usytuowana jest ona w samym centrum miasta. Odbywają się tutaj mecze siatkówki, koszykówki oraz zawody łucznicze. Fani muzyki powinni zobaczyć pomnik bluesmana pochodzącego z okolic Rzeszowa –Tadeusza Nalepy. Warto też dodać, ze w tym mieście urodziła się Justyna Steczkowska i Stan Borys.

Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wypoczynek w Rzeszowie, miasto przygotowało wiele atrakcji. Basen, kina, kręgle, pola golfowe, tenisowe, kluby fitness, boiska sportowe a zimą lodowiska. Ciekawą propozycją jest też paintball. Niedaleko centrum miasta znajduje się w pełni urządzone pole paintballowe. Grupy młodzieży przyjeżdżają na weekend i korzystając z taniej bazy noclegowej organizują dwudniowe zawody. W podziemiach Laser Areny, można z grupą znajomych rozegrać zawody z użyciem pistoletów laserowych i specjalnych kamizelek. Dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie jest w Rzeszowie jeszcze wiele ciekawych miejsc np. Nowy Skate Park – przygotowany zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Park linowy „Expedycja" oferuje możliwość uprawiania sportu i zabawy na Świeżym powietrzu. Spędzony tutaj czas pozwala nie tylko dobrze odpocząć na łonie natury, ale także nauczyć się współpracy w grupie. Dla wszystkich tych, którzy wolą bardziej spokojne spędzanie czasu, rzeszowski rynek oferuje Pub, w którym można dobrze zjeść, posłuchać muzyki i co ciekawe pograć w stare planszowe gry.

Jakie noclegi Rzeszów ma dla turystów? Nieopodal miasta liczne gospodarstwa agroturystyczne oferują atrakcyjne kwatery z możliwością zwiedzania okolicy, jak i samego Rzeszowa. Z wielu miejsc noclegowych (meteor-turystyka.pl/noclegi,rzeszow,0.html) jakie oferuje miasto możemy wybrać to co nam najbardziej odpowiada. Może to być domek letniskowy, kameralna kamieniczka, mały hostel, schronisko młodzieżowe albo duży komfortowy hotel. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *