Ogród Bajek, czyli atrakcje dla najmłodszych w Bystrzycy Kłodzkiej

Bystrzyca Kłodzka to piękna i malownicza okolica, do której na pewno będziemy chcieli wracać. Przyczynią się do tego między innymi fantastyczne widoki, mnóstwo atrakcji do zwiedzania oraz ciekawa baza noclegowa w tym regionie. Nie zabraknie także atrakcji dla maluchów. Gdzie zabrać dziecko w Bystrzycy, aby wzbudzić jego zainteresowanie?

Ogród Bajek jest miejscem, które na pewno przyciągnie uwagę najmłodszych. Zlokalizujemy go w Międzygórzu, czyli bliskiej okolicy Bystrzycy Kłodzkiej. Posiada on pokaźną, prawie stuletnią kolekcję drewnianych rzeźb przedstawiającą postacie z bajek oraz miejsca z nimi powiązane. Twórcą kolekcji był Izydor Kriesten, który zaczął gromadzić rzeźby tuż po I wojnie światowej w nowo wybudowanym przez siebie domu. Dzieła jego przedstawiały postacie bajeczne, które znajdowały się pośród roślin. Tworzone one były z patyków i kory przez przeszło 20 lat. W 1960 roku ogród podupadł, a w 1974 roku zaczęto jego odbudowę, której podjęli się harcerze. W Ogrodzie Bajek spotkamy się z przeróżnymi postaciami z bajek. Natrafimy między innymi na Jasia i Małgosię, Kota w Butach, Pinokia, Gargamela z Klakierem, Koziołka Matołka, Bolka i Lolka czy też Muminki. W 2009 roku otworzono tam Szlak Krasnala, który biegnie od przystanku autobusowego do Ogrodu Bajek. Każde dziecko, które tutaj przyjedzie będzie zachwycone, a i nas spacer po takim miejscu powinien w znacznym stopniu zaciekawić. Będzie to w końcu chwilowy powrót do dzieciństwa.

I spędzając noc w tym regionie nasza pociecha nie powinna być znudzona. Jej uwagę przyciągną bez wątpienia oferujące tutaj noclegi dwory, zamki oraz pałace, budowane w wielu różnych stylach. Dziecko, które spędzi czas w jednym z tych miejsc na pewno pobudzi swoją wyobraźnię oraz chęć poznawania świata. Bez zmrużenia oka można stwierdzić, iż Bystrzyca Kłodzka to region warty uwagi. Fantastyczne krajobrazy oraz atrakcje dla całej rodziny przyciągną tutaj każdego. W dodatku baza noclegowa znacznie odbiega od tych standardowych, co także przyczynia się do tego, że okolica ta na długo zapadnie nam w pamięć. Zabierz tutaj malucha w podróż po bajkowym świecie, a przy okazji sam wróć do najpiękniejszych wspomnień swojego dzieciństwa podziwiając przy tym niesamowity talent twórców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *