Kościerzyna – jedna z 7 stolic Pojezierza Kaszubskiego

Kaszuby to niebywale piękna i cudowna pod względem krajobrazowym kraina na Pomorzu. Ma ona naprawdę wiele do zaoferowania, przede wszystkim jednak niesamowicie kusi pięknem krajobrazu, krystalicznie czystymi oczkami jezior, cudownie pachnącymi i zielonymi lasami, błogim spokojem i niemal wszechogarniającą ciszą. Kaszuby bez wątpienia są w sam raz dla tych, którzy pragną odpocząć od zgiełku miasta i od codziennych zmagań z problemami w pracy, w domu i w szkole. Właśnie teraz, kiedy na dworze jesienna plucha psuje nastroje niemal każdemu, jest najlepszy czas, żeby odwiedzić przepiękne polskie Kaszuby. Bogata baza noclegowa oraz niesamowicie gościnni tubylcy są bez wątpienia najlepszą zachętą, aby odwiedzić ten wspaniały region.

Gdzie się zatrzymać na weekend? Odpowiedź jest jedna – Kościerzyna. Podczas gdy kilka lat temu aż siedem największych okolicznych miast kaszubskich stawało do walki o tytuł stolicy Kaszub, niepozorna Kościerzyna bez wątpienia zyskała dla siebie miano gorącego serca ziemi kościerskiej. Co zatem sprawia, że niewielki kościerski rynek stał się ukochanym miejscem lokalnych patriotów i ulubionym miejscem spacerów goszczących tutaj turystów? Warto się o tym przekonać na własnej skórze. Choć Kościerzyna to nie jedyne miejsce na Kaszubach warte zobaczenia, nie ulega wątpliwości, że na długo zostaje w pamięci. Spacerując po niewielkim, ale urokliwym ryneczku, niemal na każdym kroku można zobaczyć kaszubskie elementy folkloru. Znajdują się one zarówno w nazwach ulic i skrzyżowań, można je zauważyć w zdobieniach okolicznych domów i w wystroju kawiarni oraz restauracji. Oprócz tego, Kościerzyna może się pochwalić bardzo ciekawym i nietuzinkowym muzeum, w którym można obejrzeć interesujące wystawy dotyczące historii i kultury całego Pojezierza Kaszubskiego oraz wziąć udział w licznie tu organizowanych warsztatach.

Kościerzyna ma w swojej ofercie nocleg dla każdego, dlatego bez względu na indywidualne upodobania, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Kaszuby to miejsce piękne i niezwykłe, a jesienną porą wyjątkowo magiczne. Warto spakować plecak i zostawić za sobą codzienne życie, choćby tylko na weekend. Warto złapać oddech i zrelaksować się pośród pięknych krajobrazów i przyrody nietkniętej ludzką ręką. Kto raz tu pojedzie, ten zawsze chętnie powróci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *