Imprezy kulturalne w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina to dość duża wieś podhalańska, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony turystów planujących wypoczynek w polskich górach. Warto podkreślić, że Bukowina Tatrzańska jest popularna wśród turystów już od lat dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy to miejscowość stała się wyjątkowo popularna. Bukowina Tatrzańska to nie tylko wyciągi narciarskie, wspaniałe termy i niezapomniane widoki. We wsi odbywają się różnego rodzaju ciekawe imprezy kulturalne. Na pewno podczas pobytu na Podhalu warto wziąć udział w jednej z nich. Bardzo interesujące są dla turystów, którzy odwiedzają Bukowinę Tatrzańską wystawiane cyklicznie (od stycznia do marca i później w lipcu i sierpniu) przedstawienia teatralne. Co ciekawe, w przestawieniach tych biorą udział mieszkańcy Bukowiny Tatrzańskiej. Podczas przedstawień możemy liczyć na zabawne komedie, kiedy osoby występujące posługują się regionalną gwarą. Amatorski teatr w Bukowinie Tatrzańskiej działa już od początku lat dwudziestych ubiegłego wieku i jest systematycznie nagradzany za swoją działalność. Naprawdę warto udać się przynajmniej na jedno przedstawienie! To bynajmniej nie wszystko.

Każdego roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbywa się bardzo popularny festiwal Sabałowe Bajania. Także i w tej imprezie warto wziąć udział, jeśli akurat przebywamy w tej pięknej wsi podhalańskiej. Sabałowe Bajania odbywają się już od roku 1967. Ten ogólnopolski festiwal folklorystyczny organizowany jest w sierpniu. W trakcie festiwalu możemy posłuchać muzyki oraz gawędziarzy z różnych stron Polski itd. W tej chwili festiwal to bardzo rozbudowana impreza, której towarzyszą różnego rodzaju wystawy sztuki. Oprócz tego podczas Sabałowych Bajań odbywa się także kiermasz sztuki ludowej, zawody strzeleckie itd. Można także obejrzeć występy grup folklorystycznych, również i zagranicznych, co z pewnością będzie ciekawe. Sabałowe Bajania to festiwal, który każdego roku przyciąga nie tylko wielu uczestników, ale również zainteresowanych turystów. Stąd też warto swój pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej zaplanować właśnie na sierpień.

W tym miejscu dobrze byłoby podkreślić, że bez problemu można znaleźć noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej o dobrej lokalizacji, których cena i standard będą odpowiadać naszym potrzebom. Pomocna może okazać się jakaś baza noclegowa w internecie, gdzie znajdziemy aktualne oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *