Coś dla narciarzy, kuracjuszy i turystów – Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój to piękna miejscowość, w której coś dla siebie znajdą kuracjusze oraz turyści. Miasto znane jest przede wszystkim z działającego tu od wieków uzdrowiska, jednak nie jest to jedyny atut Świeradowa. Warto tu przyjechać zarówno zimą, jak i latem.

Zimą do naszej dyspozycji pozostają ośrodki narciarskie oraz profesjonalne trasy. Możemy skorzystać także z torów saneczkowych. Przez cały rok kursuje także kolej gondolowa na Stóg Izerski, z której możemy podziwiać wspaniałe panoramy Gór Izerskich. Przez Świeradów-Zdrój przebiega także wiele ważnych szlaków turystycznych oraz rowerowych. Przy jednym z nich znajduje się zabytkowe schronisko górskie „Na Stogu Izerskim”.

Będąc tu, powinniśmy koniecznie zwiedzić także budynki zdrojowe, a zwłaszcza historyczny Dom Zdrojowy. Jego dwie części są połączone za pomocą najdłuższej na Dolnym Śląsku Hali Spacerowej. W okolicy znajdziemy także piękną promenadę, egzotyczną roślinność, tarasy, sztuczną grotę z pijalnią wód oraz galerię widokową na wieży z zegarem, która jest elementem charakterystycznym Domu Zdrojowego. W mieście działa również Mini-Muzeum Szachów, czyli niewielka wystawa, w ramach której zobaczymy zabytkowe szachownice, figury oraz literaturę poświęconą tej grze. Dużym plusem miejscowości jest to, że od niedawna działa w niej bezpłatna komunikacja miejska, możemy zatem za darmo je zwiedzać. Miasto jest szczególnie nastawione na turystykę i działalność uzdrowiskową. Są to główne źródła dochodu mieszkańców. Istnieje tu oczywiście bogata i różnorodna baza noclegowa [➢Meteor]. Liczne hotele, ośrodki, pensjonaty, pokoje gościnne i prywatne kwatery przyjmują gości oraz zapewniają im noclegi.

Świeradów-Zdrój jest znany jako perła uzdrowisk dolnośląskich, ale nie jest to jedyna jego zaleta. W mieście nie brakuje zabytków i miejsc, w których możemy ciekawie spędzić czas. Odnajdą się tu zarówno osoby ceniące sobie ciszę, spokój i górskie wędrówki, jak też i ci, którzy wolą miejską atmosferę i często organizowane imprezy kulturalne. Możemy tu również skorzystać z usług kortów tenisowych, basenów czy też ośrodków SPA oraz terenów do jazdy konno. Możemy wędrować po górach lub też spacerować po zabytkowym śródmieściu. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie i poczuje się w Świeradowie-Zdroju dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *