Ciekawe miejsca w Unieściu i okolicach

Unieście jest niewielką miejscowością położoną w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Mielno, pomiędzy morzem Bałtyckim a jeziorem Jamno. Jest to typowa miejscowość turystyczna. Ma dobrze rozwiniętą bazę noclegową [klik➦meteor] i gastronomiczną, a także wiele atrakcji turystycznych. Noclegi w Unieściu mają porównywalne ceny do tych z Mielna.

Największą atrakcją turystyczną w Unieściu jest oczywiście morze i piaszczysta plaża, przy której wyznaczone jest strzeżone kąpielisko numer 221. Oprócz możliwości kąpieli morskich i słonecznych nad brzegiem morza, w Unieściu znajduje się też port rybacki. Port wyposażony jest w dalbę wyciągową, akwatorium, a także miejsce przy plaży, gdzie łodzie mogą być wyciągane na brzeg. Zdjęcia przy kutrach i oglądanie ich z bliska to stały punkt turystyczny w Unieściu.

Kolejną atrakcją w Unieściu jest Jezioro Jamno [klik➦emiejsca]. Jest to trzecie co do wielkości w województwie i dziewiąte w Polsce jezioro. Na tym jeziorze w Unieściu można uprawiać sporty wodne, żeglować czy po prostu pływać w spokojniejszych wodach. Jamno latem zamienia się też w doskonały szlak komunikacyjny pomiędzy Koszalinem [klik➦sercedzwonu] a Unieściem. Przez jezioro z miasta Koszalin do Unieścia pływają bowiem trzy statki wycieczkowe: „Mila”, „Koszałek” i „Parostatek”. Tymi statkami podróżują nie tylko turyści, ale też mieszkańcy Koszalina, którzy wolny dzień chcą spędzić nad morzem i dostać się tam nie stojąc w korkach.

Unieście jest wybierane jako miejsce na urlop, głównie przez młodych ludzi, ponieważ podobnie jak Mielno jest to stolica letniej nocnej rozrywki w Polsce. Są to dwie miejscowości, gdzie królują dyskoteki i kluby, w których bawią się ludzie z całej Polski. Te dwie miejscowości w sezonie letnim nigdy nie zasypiają. Z tego też względu raczej nie są polecane dla rodzin z małymi dziećmi.

3 thoughts on “Ciekawe miejsca w Unieściu i okolicach

  1. Unieście wydaje się być super, ale mnie się i tak najbardziej podoba wpis o nadmorskich miejscowościach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *