Atrakcje Krasnobrodu

Krasnobród to niewielkie, ale malownicze miasteczko, położone na terenie województwa lubelskiego. Położone jest ono nad rzeką Wieprz, a jedną z większych atrakcji tego regionu jest Zalew w Krasnobrodzie. Dużą atrakcją jest także Roztoczański Park Narodowy, a także wiele pobliskich miast z ciekawymi zabytkami. Roztocze to także rejon, który posiada doskonałą bazę noclegową. W każdej miejscowości znajdziemy wiele obiektów hotelowych i noclegowych. Krasnobród oferuje noclegi turystom w kilkudziesięciu pensjonatach, ośrodkach wczasowych oraz prywatnych kwaterach.

Zalew w Krasnobrodzie jest jedną z większych atrakcji całego regionu. Jest to największe kąpielisko tego typu w regionie. Znajduje się w centrum miasta, nad rzeką Wieprz. Znajdziemy tu wydzielony fragment plaż, gdzie można odpoczywać zarówno mniej aktywnie, jak i bardziej. Można tu oczywiście popływać, pograć w gry na plaży lub na trawnikach obok. Wokół jeziora wyznaczono wiele ścieżek, prowadzących częściowo po terenach leśnych. Można się tam wybrać na własnych nogach, ale trasy są też dostosowane do ruchu rowerowego. W mieście zresztą znajdziemy kilka wypożyczalni sprzętu rowerowego. Przy jeziorze znajdziemy także wypożyczalnię sprzętu wodnego, park linowy, kompleks basenów, a nawet drewniane molo, które powstało kilka lat temu. Bez problemu znajdziemy tu też miejsca, gdzie można coś zjeść lub zostawić samochód.

Ciekawym miejscem w Krasnobrodzie, które odwiedzają turyści jest też Muzeum Wieńców Dożynkowych. Działa ono przy tutejszym sanktuarium maryjnym oraz klasztorze. Muzeum posiada bogate zbiory ręcznie wykonanych wieńców dożynkowych, zebranych z całego rejonu Roztocza. Wiele jest wśród nich dzieł wyjątkowych i nietypowych, których nie zobaczymy w innych regionach kraju. Muzeum Wieńców Dożynkowych w Krasnobrodzie ma swoją siedzibę w drewnianym budynku, który znajduje się na Placu Klasztornym. Znajdziemy go obok kościoła i Muzeum Etnograficznego.

Warto też zobaczyć w Krasnobrodzie tutejszy kościół i klasztor. Barokowa świątynia została wybudowana pod koniec XVIII wieku, a towarzyszy jej duży klasztor. Całość ufundowała Marysieńka Sobieska, jeszcze przez wyjściem za mąż. We wnętrzach kościoła znajdziemy kilka ciekawych obiektów, m.in. organy, barokową ambonę czy XVIII-wieczną chrzcielnicę. W klasztorze możemy za to oglądać zbiory Muzeum Sztuki Sakralnej i wystawę z Ziemi Świętej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *